Gürcü Hırsızlar Güvenlik Kamerasına Takıldı

13 Ocak 2013 Kategori Haberler

İzmir’in Alsancak Semti’nde, müşteri gibi girdikleri bir giyim mağazasından kıyafet çalan Gürcistan uyruklu 3 şüpheli, güvenlik kamerası görüntülerine takıldı. Polis tarafından yakalanan şüphelilerin mağazalardaki X-Ray cihazına yakalanmamak çantanın içini alüminyum folyo ile kapladıkları ortaya çıktı.

Türkiye’ye 27 Aralık 2012 günü giriş yapan Gürcistan uyruklu D.I. (56), A.G. (41) ve M.K. (39) bir süre sonra da İzmir’e geldi. Gürcistan uyruklu üç şüpheli, geçen 10 Ocak günü, Alsancak Dr. Mustafabey Caddesi üzerindeki bir giyim mağazasına müşteri gibi gitti. İçeride bakınan 3 kişi ardından işyerinden ayrıldı. Mağazada aynı günün akşamı sayım yapan çalışanlar, ürünlerdeki eksikliği fark edince, hırsızlık olayı da anlaşıldı. Çalışanlarının ihbarı üzerine polis ekipleri, çalışma başlattı. İşyerinin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen güven timlerine bağlı ekipler, hırsızlığı gerçekleştiren Gürcistan uyruklu 3 kişiyi tespit etti. Şüphelilerin yakalanması için arama çalışmaları başladı.

X-RAY CİHAZI İÇİN ALİMİNYUM FOLYO KAPLI ÇANTA KULLANMIŞLAR

Üç kişiyi sokak sokak arayan sivil kıyafetli ekipler, ayrıca mağaza önünde de önlem aldı. Aynı mağazaya dün akşam saatleride birkez daha gelen 3 şüpheli, mağazadan 200 Lira değerinde 2 mont çalınca, suçüstü yakalandı. Hırsızlık anı, işyerinin güvenlik kamerası görüntülerine saniye saniye yansıdı. 3 şüphelinin elindeki çantayı kontrol eden ekipler, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Şüphelilerin, X-Ray cihazının alarmına yakalanmamak için çantalarının içinin alüminyum folyo ile kapladığı belirlendi. Gözaltına alınan 3 kişi, Kantar Polis Merkezi’ne sevk edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından 3 kişinin, adliyeye sevkedileceği bildirildi. – İzmir

Gürcü Hırsızlar Güvenlik Kamerasına Takıldı , Yazımızda telif haklarına ve herhangi bir yasaya aykırı bilgi veya link bulunuyorsa lütfen info@[siteadımız] adresine bir e-posta göndermeniz yeterlidir.

Benzer Yazılar

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!